אורתודנטיה

יישור שיניים

מי מאיתנו לא מעוניין להביע אושר וצחוק, לחייך חיוך רחב ולחשוף שיניים לבנות, סימטריות ואסתטיות?
שיניים ישרות הן יפות ונעימות למראה, ושיניים בעלות מראה עקום נתפסות כפחות אסתטיות.
אך מלבד מראה פחות נעים, שיניים עקומות עשוית להוות תסמין למגוון בעיות שיניים, אשר המענה לכולן הוא אחד: יישור שיניים.

אורתודונטיה הינו תחום הנוגע כל מה שקשור ביישור שיניים וטיפול בבעיות של שיניים מסובבות, עקומות, צפופות או מעוותות.
מטרת יישור השיניים הינה להקל על תפקוד מערכת הפה והלסת, ושיפור אסתטי המשיג הרמוניה בפנים של המטופל.
לרוב, שיפור זה אף מעלה את הביטחון העצמי של המטופל, ואת רמת החיים שלו.
עם השנים יישור השיניים צבר פופולריות בעיקר מסיבות אסתטיות וכיום קיימות המון טכנולוגיות חדישות ומתקדמות המאפשרות לנו להנות מחיוך חושף שיניים ובריא. יישור שיניים אינו פתרון רק לשיניים עקומות, אלא גם כתוצאה של סיבות רפואיות שאנו נתקלים בהן לא מעט וזקוקות לטיפול אורתודנטי ולעיתים אף מחייבות.

בעיות גנטיות או חבלה, עודף שיניים, עיכוב בבקיעת השיניים כבר מילדות, צפיפות גבוהה או מרווחים גדולים בין השיניים, פגם תפקודי או אסתטי, ליקוי סגר, שיניים בולטות, לסת תחתונה קטנה ועוד. ישנם מקרים הנחשבים חריגים בהם הרופא ימליץ על טיפול אורתודנטי כבר בגיל צעיר, בזמן ששיני המטופל עוד בשלב התחלופה לשיניים קבועות.  

התקדמות הטכנולוגיה מזמנת לנו מגוון פתרונות לתהליך יישור השיניים המתאים ביותר עבורנו. לפני תחילת תהליך יישור השיניים עלינו לעבור אבחנה על ידי רופא שיניים מומחה ליישור שיניים, במהלכה הרופא יקבע תכנית טיפולים מקדימים בעת הצורך לטיפולים משקמים כמו סתימות, עקירות, כתרים וכו'.

סמכים בשיניים

סמכים לינגואליים סמכים פנימיים

הסמכים החיצוניים אלו הסמכים הנראים לעין ומודבקים על החלק החיצוני של השיניים. הסמכים הפנימיים מודבקים בחלקו האחורי של השיניים ופחות נראים לעין והשפעתו על אופן התהליך ליישור השיניים זהה לתהליך של הסמכים החיצוניים. הטיפול סמך לינגואלי מיועד למי שמעוניין למזער את הנראות של תהליך יישור השיניים. הסמכים מותאמים באופן מדויק לשיניים ומשטח השן אינו נפגע מתהליך ההדבקה, הצריבה וניקוי הדבק, אך אלו זקוקים לטיפול היגייני יסודי יותר ולהקפדה היגיינית על ידי המטופל. 

סמכים שקופים וסמכים מחרסינה

השיטה הקלאסית שכולנו מכירים היא הגשר, בשמה המקצועי סמכים מתכתיים העשויים מפלדת אל-חלד בצורת קוביות. הסמכים מודבקים לשיניים ומושחל בניהם חוט מתכת, ולעיתים יש צורך בקשירת גומיות, אלו יוצרים לחצים עדינים על השיניים המשפיעים על הצורה בו הן מסודרות ומניעים אותן למקומן הרצוי. הסמכים (קוביות) ניתנים במגוון צבעים כשהנפוץ בניהם הוא הכסוף וכיום קיימים גם סמכים שקופים העשויים פלסטיק או העשויים חרסינה בצבען של השיניים. החידושים בסמכים מאפשרים להם לבלוט פחות בחיוך ובשיניים שלנו, למרות שהחוט העשוי מתכת עדיין נראה לעין. 

יישור שיניים ללא גשר

סמכים שקופים וסמכים מחרסינה

יישור שיניים בלתי נראה המאפשר לנו לעבור תהליך יישור שיניים בכל גיל וזמן. הטיפול החדשני מציע לנו טיפול ליישור שיניים בדרך חדשנית ובלתי נראית על ידי פלטות שקופות המותאמות למבנה הלסת ולשיניים שלנו בהדמיית תלת מימד. הבונוס בטיפול הוא שעל ידי סימולצית תלת-מימד, המטופל לראות את תוצאות הטיפול המתוכננות בסיום התהליך. הפלטות אינן מורגשות ונוחות יותר לעומת שיטות אחרות ליישור שיניים. יתרון נוסף בפלטות הן האסתטיות שלהן, הן מולבשות בצורה מדויקת על השיניים וקשה להבחין בהן גם עם חיוך חושף שיניים. הפלטות השקופות ניתנות להסרה בקלות וניתן לשמור על ההיגיינה שלהן ושל השיניים בצורה מיטבית. הפלטות ניתנות להסרה במהלך אכילה ואין משפיעות על צורת הדיבור. 

אז איך השיטה הזו עובדת?

במהלך הטיפול, המטופל מחליף כל שבועיים קשתיות המותאמות למצבן של השיניים, הקשתיות השקופות מפעילות לחץ מבוקר וכך גורמות לתזוזה של השיניים וליישורן. לפי תכנית הרופא במהלך הטיפול אמורות להתחלף למטופל בין 10 ל-30 פלטות שקופות. יעילות הטיפול גבוהה בזמן שהפלטות השקופות מורכבות 20 – 22 שעות ביממה ומומלץ להסירן רק בזמן אכילה וניקוי השיניים. 

יישור שיניים בשיטת self-ligating

הטכנולוגיה כיום מאפשרת לנו לפנות לטיפולים מהירים ויעיל יותר, השיטה החדשנית מאפשרת לטפל במצבים מורכבים יותר בהם השיניים של המטופל נמצאות. השיטה יכולה למנוע עקירות שיניים בהכנה לקראת הטיפול ומעניקה פתרון לצפיפות משמעותית של השיניים. בשיטה זו נעשה שימוש בסמכים המודבקים על גבי שיניו של המטופל ומחוברים אחד לשני על ידי חוטים עשויים מתכת, המחוברים לסמכים באמצעות מנגנון נעילה עצמית, בשפה המקצועית self-ligating. תזוזת השיניים פועלת על ידי כוח מופחת וביולוגי. שיטת דיימון מאפשרת שבמהלך תקופת הטיפול ייווצרו מינימום חיכוכים ומגע בין החוטים לסמכים. השיטה הזו מאפשרת למטופל ניקוי נוח ויעיל יותר. 

שאלות תשובות

כן. היום קיימות כמה שיטות ליישור שיניים שקוף.
בשיטות אלה השיניים מתיישרות לחלוטין ואף אחד לא שם לב. 

ברוב המקרים,הטיפול לא יתחיל לפני גיל 10. אבל במצבים מסוימים ניתן להתחיל בטיפול עוד בגיל מוקדם יותר.

ודאי.  כיום יותר ממחצית מהמטופלים ליישור שיניים הם בוגרים!
דברו איתנו .

Roei Kalvo

⭐⭐⭐⭐⭐

מרפאה ברמה גבוהה מאוד! צוות רופאים ממש מנוסים וטובים, עשיתי טיפול והתוצאות מדהימות אני ממליץ בחום. שירות מצוין ורופאים מצויינים!

רחל זוזוט

⭐⭐⭐⭐⭐

מרפאת שיניים מקצועית צוות אדיב ומסביר פנים

Lilian Aflalo

⭐⭐⭐⭐⭐

מירפאה מספר 1

David Farjun

⭐⭐⭐⭐⭐

תודה רבה לצוות וידנט על טיפול ברמה הכי גבוהה שאפשר לבקש. המרפאה תמיד נקייה ומסודרת

אורטל שמואל

⭐⭐⭐⭐⭐

מרפאה יוצאת מן הכלל, צוות מקסים , אנושי, יחס חם, שירות מקצועי ואיכותי. רופאים שעובדים בצורה מקצועית ומצויינת! הלקוח הכי חשוב עבורם! חשוב לי לציין לשבח ולמצוינות את המזכירה כוכי , עובדת מסורה,מקצועית, אנושית חמה וסבלנית, כן ירבו כמותה בישראל.

לקבלת הצעת מחיר מהמומחים שלנו

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

מה מספר הטלפון שלך?