כירוגיה והשתלות

ד"ר טל גאורגי

נגן וידאו

ד"ר בק

נגן וידאו

שתלים דנטלים

טיפול בעזרת שתלים דנטליים הינו טיפול שהפך בשנים האחרונות לנפוץ יותר ויותר במרפאות שיניים.
בתחום השתלים הדנטליים חלה התפתחות רבה עם השנים, והומצאו בו שיפורים רבים, ולכן הטיפולים הללו כיום הינם טיפולים נפוצים ואיכותיים עם אחוזים גבוהים של הצלחה.
שתלים נותנים מענה לכל מיני מקרים, החל ממחסור בשן, ועד לסת שאין בה שיניים לגמרי.
כמובן שלכל מטופל יוענק טיפול אישי שהרופא יתאים עבורו.

שתלים דנטלים

הצורך שלנו בשתלים נוצר בזמן שבו קיים חוסר של שיניים בקשת הלסת העליונה או התחתונה, חוסר אשר משפיע על המראה האסתטי של הפה והפנים ובנוסף יוצר קושי ותחושת אי-נוחות על פעולות יום-יומיות שלנו, דיבור, אכילה ושתייה. השתלים הדנטליים מעניקים לנו פתרון לשיניים חסרות אשר נעקרו או אבדו מכל סיבה.

השתל הדנטלי מהווה תחליף לשורש השן החסר ויוצר בסיס יציב לשן קבועה המתקבעת על השתל. המענה על ידי שתלים דנטליים מעניק לנו עמידות לשיניים המושתלות ומראה טבעי. ולא רק מראה טבעי, בשונה משיניים תותבות, השתלים הדנטליים מתפקדות כמעט באופן וזהה לשיניים הטבעיות. השתלים הדנטליים מומלצים במצבים בהם השיניים סופגות חבלה חזקה וטראומטית שלעיתים הפגיעה בשיניים מחייבת את עקירתן.

במצב של שקיעת עצם הלסת הנגרמה מהיעדר שיניים לאורך זמן או מחסור בשיניים כתוצאה גנטית, מחלת חניכיים או עששת. רקע המטופל להתאמת הטיפול תבדק על ידי הרופא, במהלך האבחנה יבדקו מחלות כלליות אצל המטופל, היסטוריית מחלות חניכיים ועצם לסת, הקפדה של המטופל להיגיינת הפה ורמת עישון.

תהליך התקנת שתל דנטלי

שלב ראשון: החדרת השתל

השתלים הדנטליים מושתלים בהליך כירורגי אל תוך עצם הלסת על מנת שיתפקדו כתחליף לשורש השן החסרה. תאי העצם מתאחים סביב השתל, מחזקים ומייצבים אותו במקומו וכך נוצר מצב של קיבוע השתל בתוך העצם. 

שלב שני: חשיפת השתל

לאחר תקופת החלמה מסוימת בהם השתל התחזק והתייצב, חושפים את השתל ומבליטים אותו מעט, במקרים מסוימים אין צורך בהליך חשיפת השתל. משתמשים בשתל כבסיס שורש השן לשחזור שיניים חסרות. 

שלב שלישי: התקנת מבנה וכתר

בונים על השתל כתר ומאזנים אותו ובסיום התהליך, השתל הדנטלי מתפקד ומעניק מראה של שן טבעית ומקורית. 

שימור השתל

בכדי לשמור ולהעניק לשתלים הדנטליים אורך חיים ורמת תפקוד ונוחות גבוהה, לאחר הליך טיפול לשתלים דנטליים יש צורך להגיע לביקורת אצל רופא השיניים אחת לחצי שנה.

המלצות מרופא השיניים: 

זמן ההחלמה הוא שונה ממטופל למטופל, יתכן שלאחר שההרדמה תפוג המטופל ירגיש חוסר נוחות. ניתן להיעזר בכדורי משככי כאבים לפי המלצת הרופא המטפל. השתלים הדנטליים המבוצעים במרפאתנו מומלצים עבור הפציינטים שלנו הסובלים מבעיות מחסור שיניים. לשיטת השתלת השתל הדנטלי הוכיחה עצמה אצל הפציינטים וקיימים לזכותה שיעורי הצלחה רבים במרפאתנו.

שיניים תותבות חלקיות

השיניים התותבות החלקיות מיועדות ומתאימות לפציינטים שלהם קיים מחסור שיניים בקשת שתי הלסתות בפה מכל סיבה ולא ניתן לבצע גשרים או שתלים ומטרתן להשלים שיניים במקומות החסרים בפה. התותבת החלקית מצויה בחלל הפה לצד שיניים מקוריות ונחשבת לחזרה ונוחה יותר עבור המטופל. התותבת החלקית מהווה פתרון גם עבור מטופלים שלהם לא קיימת יכולת כלכלית לבצע טיפולי שתלים דנטליים ולהתחייב לעלויות נוספות וגבוהות של טיפולים. שיניים תותבות חלקיות עשויות מסוגים שונים הנבחרים בהתאמה ללקוח על ידי הרופא המטפל, תותבות אקריל (פלסטיק), תותבות מתכת, תותבות גמישות העשויות פלסטיק דק. שיניים תותבות חלקיות נאחזות על גבי השיניים המקוריות של הפציינט על ידי ווים, באמצעותם נמנעת תזוזה של השיניים התותבות בפה. ניתן להשתמש בווים בצבע השן או בצבע החניכיים או במצמדים מדויקים כדי למנוע הפרעה אסתטית אצל המטופל בחלל הפה.

שיניים תותבות שלמות

שיניים תותבות שלמות מיועדות לפציינטים ללא שיניים כלל בקשתות הלסתות הפה. התותבת מיוצרת למטופל בהתאמה אישית לחלל הפה והלסתות. מכיוון שלמערכת שיניים תותבות אין שיניים שיעגנו אותן, התותבות השלמות מותקנות בלסתות בשיטות שונות. בלסת העליונה התותבת השלמה מותקנת לכל החיך באמצעות וואקום הנוצר מהרוק במהלך ההצמדה של התותבת בכיסוי מדויק. בלסת התחתונה אין חיך שבה התותבת תוכל להיאחז והלשון שלנו היא שריר חזק המסוגל לגרום לתזוזה של מערכת השיניים התותבות. את השיניים התותבות הנמצאות בלסת התחתונה מעגנים על גבי שתלים התורמים לייצוב משמעותי של מערכת השיניים התותבות באופן משמעותי. 

עיגון מערכת תותבת על ידי שתלים

מטופלים בעלי מערכת שיניים תותבות חלקית או מלאה נוטים לחוש אי-נוחות בתפקוד יום-יומי. עם השנים ובזכות התקדמות הטכנולוגיה, נוצר פתרון נוח יותר למערכת השיניים התותבות בשתי הלסתות באמצעות שתלים דנטליים המהווים בסיס לבניית שיניים קבועות. מערכת השיניים התותבות מעוגנת לשתלים באמצעות מצמדים, המקובעים בתוך המערכת של השיניים התותבות. המצמדים (גומיות) מעניקים לתותבת אחיזה יציבה יותר, והשימוש במערכת התותבת נוח יותר לפירוק והרכבה על ידי המטופל כדי לנקות את התותבת והשתלים בסוף יום. 

במרפאת "וידנט" נתיבות מעניקים לך טיפול מקצועי, מדויק ומהיר. תוך פחות משעת טיפול יורכבו השתלים למערכת השיניים וכבר לאחר הטיפול הראשון הפציינט מקבל תותבות זמניות המותאמות לפציינט. עגינת התותבות לשתלים מתבצעת רק לאחר שהרופא וידא כי השתלים נקלטו ביציבות וניתן לקבע את התותבות. 

Roei Kalvo

⭐⭐⭐⭐⭐

מרפאה ברמה גבוהה מאוד! צוות רופאים ממש מנוסים וטובים, עשיתי טיפול והתוצאות מדהימות אני ממליץ בחום. שירות מצוין ורופאים מצויינים!

רחל זוזוט

⭐⭐⭐⭐⭐

מרפאת שיניים מקצועית צוות אדיב ומסביר פנים

Lilian Aflalo

⭐⭐⭐⭐⭐

מירפאה מספר 1

David Farjun

⭐⭐⭐⭐⭐

תודה רבה לצוות וידנט על טיפול ברמה הכי גבוהה שאפשר לבקש. המרפאה תמיד נקייה ומסודרת

אורטל שמואל

⭐⭐⭐⭐⭐

מרפאה יוצאת מן הכלל, צוות מקסים , אנושי, יחס חם, שירות מקצועי ואיכותי. רופאים שעובדים בצורה מקצועית ומצויינת! הלקוח הכי חשוב עבורם! חשוב לי לציין לשבח ולמצוינות את המזכירה כוכי , עובדת מסורה,מקצועית, אנושית חמה וסבלנית, כן ירבו כמותה בישראל.

לקבלת הצעת מחיר מהמומחים שלנו

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

מה מספר הטלפון שלך?