שיקום הפה

שיקום הפה טומן בחובו סוגי טיפולים שונים, כמו סתימות, שתלים ועוד טיפולים שונים ומגוונים.

אנו מאמינים שכל דבר המפריע לנו בפה, רצוי שיהיה מאובחן על ידי רופא מוסמך על מנת להבין מה הבעיה וכיצד לטפל בה. כאשר מגיעים אלינו, בראש ובראשונה מתקיים צילום של הפה, על מנת לאבחן את הבעיה. הצילומים נותנים לצוות הרפואי שלנו מבט מלא על כל השיניים ועל מצבן. במקרה שנצרכת תמונה רחבה יותר של הלסת, אנו מפנים לצילום פנורמי, בו ניתן למצוא ממצאים שלא ניתן לראות בצילום סטטוס, כמו למשל שיני בינה כלואות ועוד. במקרה של השתלות שיניים, אנו נפנה לצילום סיטי, כדי להבין יותר על מצב העצם במקום בו נצרכת השתלה. שיקום הפה על ידי שתלים דנטליים הינו מומלץ מאד, משום שיש בכוחם להחזיק זמן רב והם יעילים ואף אסתטיים.

מהי מטרת השיקום?

מטרת השיקום הינה החזרת יכולת הלעיסה, תפקוד תקין והרמוניה אסתטית בנראות השיניים. עם הזמן, שינויים רבים מתרחשים בפה, וזאת מכמה סיבות:

לעיתים נעקרת שן, אך החוסר שלה לא הושלם/נדרשים טיפולים מחודשים לטיפול ישן שנעשה.

עששת. עששת עלולה להוביל לחורים בקרבת טיפולים קיימים כמו טיפולי שורש, כתרים וסתימות, ואף עלולה להביא לצורך לעקור שן או אפילו כמה.
דלקת חניכיים, אשר מביאה לאיבוד תמיכת השיניים והפיכתן לניידות. מה שמוביל לשחיקה אשר פוגעת בשן ובטיפולים שכבר קיימים בפה.

כאשר מצב זה לא מטופל, מתרחשת פגיעה בלעיסת המזון ובאסתטיקה של הפה, ואף ישנם כאבים ותחושות לא נעימות.זה קורה אט אט, אך בדרך כלל המטופלים יגיעו אלינו כאשר הם כבר סובלים זמן רב והנזק הינו גדול.
שיקום הפה יכול להיות בכל הפה או השיניים בודדות. זה ממש תלוי במצב המטופל וכן בהיסטוריה הרפואית שלו, ואף בהרגליו. יכולת הלעיסה יכולה לחזור אל המטופל בעזרת שיקום קבוע כמו גשרים, כתרים ועוד.
בשיקום הפה נדרש שילוב של טיפולי שורש, טיפול כירורגי, טיפולי חניכיים ועוד. לעיתים אפילו נדרש יישוק שיניים.

טיפול השיקום יכול לקחת זמן רב, וחשוב שהרופא המטפל ילווה את המטופל לכל אורך התהליך.

לקבלת הצעת מחיר מהמומחים שלנו

שיקום הפה יכול לכלול בין השאר:

כתרים:
מיוצרים בתוך מעבדה ומכסים את השן בצורתה ובצבעה של השן. המטרה שלהם הינה להשלים שיניים פגועות, להגן עליהן ולגרום למטופל להיות מסוגל ללעוס בצורה תקינה.

כתרים ביום אחד:
בשיטה זו אנו משקמים את כל הלסת באמצעות 4-6 שתלים ביום אחד כאשר השיקום נעשה באותו יום. אתם מגיעים למרפאה ויוצאים לאחר מספר שעות עם כתרים על כל הלסת, שנעשו ביום ההשתלה.

מתי נדרש כתר?
במקרה של בעיית אסתטיקה-
השן בגודל לא יפה או שהצבע שלה אינו בהיר ומותאם לשאר.
ומתי על גבי שתלים? כאשר קיים חוסר של שן אחת או כמה, וכדי לא להפוך כמה שיניים הסמוכות זו לזו לגשר.

מהו גשר?
כאשר שיניים חסרות, או אפילו אחת, אפשר יהיה להשלים אותן בעזרת כתרים מחוברים. מה שקורה במקרה כזה, הוא שהשיניים הסמוכות למקום בו חסרה שן, הופכות למקור תמיכה, ועוברות השחזה בכדי שאפשר יהיה להרכיב על גבן את הגשר.

שיקום על שתלים בצורה קבועה:
במקרה בו חסרות שיניים אפשר יהיה להשתמש בשתלים דנטליים. את השתלים מחדירים אל תוך עצם הלסת, ולאחר שהלסת מתרפאת לגמרי מתחברים לשם כתרים כדי להשלים את חוסר השיניים החסרות.
אם הייתה זו שן בודדת שחסרה, השתל הינו פתרון אשר מאפשר שחזור מושלם ללא פגיעה בשיניים הסמוכות לה.
במקרה בו כל השיניים חסרות, השתלים הופכים להיות העוגנים, והשיקום הקבוע מחובר אליהן. עבודה זו נראית מבחוץ כשיניים טבעיות ובריאות!

הלבנת שיניים

כולנו רוצים חיוך עם שיניים לבנות ומבריקות ומנסים כל מיני דרכים כדי לגרום לשיניים שלנו כמה שיותר לבנות. מצחצחים חזק את השיניים או משתמשים במשחות מיוחדות הנועדו להלבנה. אך עדיין התוצאות לא כמו שאנו רוצים. צבע השן מורכב מזגוגית (אמייל) השן ודנטין והצבע מושפע מהן. האמייל שקוף ונראה כמו חלון זכוכית לכותרת השן ולכן נקרא זגוגית השן. הדנטין הוא החומר המרכיב את השן ומשתקף דרך זגוגית השן (אמייל). הצבע האמיתי של השן הוא הצבע הצהוב/חום של הדנטין, ולכן ככל האמייל בשן נשחק, כך צבע הדנטין המרכיב את השן נחשף יותר. צבעה של השן מושפע גם ממשקאות ומאכלים היכולים להכתים את השיניים. בביצוע טיפול הלבנת שיניים על ידי רופא שיניים מבהירים את זגוגית השן על ידי חומר הבהרה ותאורת לייזר המאיצה את החומר המבהיר על זגוגית השיניים.  

קיימות 3 אופציות.
  • הראשונה היא שתל. לא מקלקלים אף שן.
  • השניה היא גשר, השחזה של שתי שיניים הסמוכות לשן החסרה וביצוע 3 כתרים . 
  • השלישית ומאוד לא פופולרית ורצויה היא תותבת נשלפת.

כתר הוא השלמת כותרת מלאכותית לשן. בשביל לבצע כתר אנו נשחיז את השן ונקטין אותה בצורה היקפית ואז פשוט נלביש עליה את השלמת הכותרת וזהו הכתר.

מרגע שעוקרים את השיניים, הצרות רק מתחילות: נסיגת לסתות, חוסר יציבות של התותבות, פצעי לחץ, הזדקנות מבנה הפנים ועוד.
עדיף לשמור על השיניים כמה שניתן.

מדובר בכתרי מעבר. מרגע שמשחיזים את השן לכתר נוצר מרווח בין החניכיים לשן. אם לא נמלא את המרווח בזמן המיידי החניכיים ינסגו לעבר השן המושחזת וייתנו תוצאה לא טבעית.

כן, ביצוע הכתרים הללו דורש מיומנות גבוהה מצד הרופאים וטכנאי השיניים כמו במרפאה אצלנו. כתרים אלה הם יקרים יחסית לעומת כתרים רגילים.

Roei Kalvo

⭐⭐⭐⭐⭐

מרפאה ברמה גבוהה מאוד! צוות רופאים ממש מנוסים וטובים, עשיתי טיפול והתוצאות מדהימות אני ממליץ בחום. שירות מצוין ורופאים מצויינים!

רחל זוזוט

⭐⭐⭐⭐⭐

מרפאת שיניים מקצועית צוות אדיב ומסביר פנים

Lilian Aflalo

⭐⭐⭐⭐⭐

מירפאה מספר 1

David Farjun

⭐⭐⭐⭐⭐

תודה רבה לצוות וידנט על טיפול ברמה הכי גבוהה שאפשר לבקש. המרפאה תמיד נקייה ומסודרת

אורטל שמואל

⭐⭐⭐⭐⭐

מרפאה יוצאת מן הכלל, צוות מקסים , אנושי, יחס חם, שירות מקצועי ואיכותי. רופאים שעובדים בצורה מקצועית ומצויינת! הלקוח הכי חשוב עבורם! חשוב לי לציין לשבח ולמצוינות את המזכירה כוכי , עובדת מסורה,מקצועית, אנושית חמה וסבלנית, כן ירבו כמותה בישראל.

לקבלת הצעת מחיר מהמומחים שלנו

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

שירותים נוספים

שיקום הפה
אורתודנטיה
רפואת ילדים
צילומי שיניים
כתרים
כירורגיה והשתלות
טיפולים משמרים
קליניקה לאסתטיקה

מה מספר הטלפון שלך?