יישור לסת

יישור לסת הוא לא רק צורך אסתטי. כל אותה מערכת הכוללת את הפה, השיניים, והלסת היא מערכת בעלת תפקודים חשובים.

בעיות בלסת אכן פוגעות במראה החיצוני, אך מבחינה רפואית הן עלולות להשפיע גם על לעיסה, נשימה ודיבור. יתכנו גם בעיות במפרקי הלסת, ואף כאבי ראש.

אז מה עושים כאשר ישנן בעיות בהתפתחות הלסת, והאם ישנן אפשרויות יישר לסת ללא ניתוח?

יישור לסת

יישור לסת ללא ניתוח

ישנה הנחה כי בעיות בלסת הן בולטות וברורות, אך תופתעו לגלות כי לעתים אנשים אינם מודעים לכך כי יש להם בעיה.

הלסת מורכבת משני חלקים, לסת עליונה ולסת תחתונה. כאשר ישנה התאמה בין הלסתות, הלסת העליונה נסגרת מעט לפני התחתונה (השיניים העליונות בולטות יותר מאשר התחתונות). מצב זה הכרחי לצורך לעיסה תקינה, וכאשר אין התאמה נכונה, יש צורך לטפל בבעיה.

למעשה הבעיות בלסת קצת יותר מורכבות, ויתכנו גם בעיות של לסתות לא סימטריות או לסתות קטנות יחסית לגודל השיניים. ועבור כל בעיה יש להתאים את הטיפול הנכון על מנת להשיג מנשך תקין.

כפי שאמרנו, לא תמיד הבעיות בולטות לעין. אך גם כאשר הבעיה אינה בולטת, עדיין לא כדאי להתעלם ממנה מכיוון שלאורך זמן היא תגרום לבעיות.

יישור לסת ללא ניתוח

ברוב המקרים ניתן לבצע יישור לסת ללא ניתוח, אך כמובן שיש צורך בבדיקה של רופא השיניים וצילומי רנטגן. ובמקרים מסוימים תופנו לרופאים אורתודונטיים ואף מומחה פה ולסת.

חשוב לאבחן את הבעיות בגיל צעיר, כך ישנה סבירות גדולה יותר לטפל בבעיה ללא צורך בהליך ניתוחי. כאשר מגלים את הבעיה בילדות, כלומר בשלב התפתחותי, ניתן לבצע תיקונים המשפיעים על כיוון הגדילה בכיוון הרצוי, וכך יוצרים את האיזון הדרוש.

מקרים שלא טופלו בגיל צעיר עשויים לחייב הליך כירורגי (ניתוח אורתוגנטי) לצד טיפול אורתודנטי אשר בדרך כלל מתחיל עוד לפני הניתוח. לכן חשוב לאבחן את הבעיות בגיל צעיר ולטפל בהן לפני שהילדים מגיעים לגיל 16.

כאשר מטפלים בגיל צעיר ניתן לתת מענה למגוון בעיות הכוללות הרחבה של לסתות, תיקון הפוזיציה של הלסת התחתונה או העליונה.

כל בעיה דורשת פתרון אחר, ואלו עשויים לכלול מסכות פנים, מכשיר להרחבת לסתות, פלטות ורסן. מקרים קלים ניתן לפתור בעזרת טיפול אורתודנטי רגיל כמו גשר בשיניים.

יישור לסת עליונה

יישור לסת

הבעיות בלסת העליונה יכולות להיות שונות. זוהי יכולה להיות בעיה בפוזיציה של הלסת, כמו גם בעיה של לסת צרה.

הגורמים לבעיה של לסת צרה יכולים להיות גנטיים, אך זוהי גם תוצאה של בעיות נשימה (כאשר הילדים אינם נושמים באופן תקין דרך האף), או הרגלים של מציצת אצבע או דחיקת לשון.

לסת צרה תגרום לבעיות של צפיפות בשיניים, שיניים בולטות או סגר הפוך. ואלו כמובן רק תחילתן של בעיות רבות בהמשך.

כל מטופל נזקק לפתרון אחר, אך ברמת העיקרון ניתן לבצע יישור לסת עליונה באמצעים שונים הכוללים :

התקן הרחבה – זהו התקן המודבק לשיניים האחוריות, ויוצר דחיקה של השיניים הצידה, ובכך מרחיב את הלסת. במרכזו של ההתקן ישנו בורג באמצעותו שולטים על הלחץ, ויש לכוון את הלחץ בהדרגה עם התקדמות הטיפול.

קפיץ הרחבה – התקן דומה, אך כאן הלחץ נוצר באמצעות קפיץ שאינו דורש כיוון באמצעות בורג.

פלטות הרחבה נשלפות – פלטה אקרילית נשלפת אותה ניתן להסיר בעת האוכל וצחצוח השיניים. גם פלטה זו יוצרת דחיקה של קשת השיניים.

קשתיות שקופות – ישנם מקרים בהם ניתן לפתור את הבעיות באמצעות טיפול אורתודנטי כמו קשתיות שקופות (אינוזיליין). ישנו התקן מיוחד INVISALIGN WINGS אשר נועד לתת מענה גם לבעיות של יישור לסת.

יישור לסת עליונה

יישור לסת תחתונה

באופן דומה לשיטות יישור לסת עליונה, ישנן גם שיטות יישור לסת תחתונה.

רופאי השיניים יאבחנו את המצב, ובמידת הצורך יפנו אל מומחה פה ולסת על מנת להתאים את הטיפול הנכון.

במרפאת השיניים WEDENT תוכלו לקבל את המענה המקצועי גם לבעיות של יישור לסת. הצוות שלנו כולל רופאים מומחים מתחומים שונים, לרבות יישור שיניים לילדים וכירורגיית פה ולסתות.

אנו מסוגלים לאבחן ולתת מענה למגוון הבעיות השונות של בלסת.

יישור לסת תחתונה

מרפאת השיניים WEDENT

מרפאת שיניים ווידנט פעילה כבר למעלה מארבעה עשורים. כאן תמצאו מרפאת שיניים מובילה, עדכנית וטכנולוגית בה מבצעים את כל טיפולי השיניים לרבות: רפואת שיניים לילדים, יישור שיניים שקוף, השתלת שיניים ועוד.

רופאי שיניים מומלצים בנתיבות – כתובתנו בקישור

 

Roei Kalvo

⭐⭐⭐⭐⭐

מרפאה ברמה גבוהה מאוד! צוות רופאים ממש מנוסים וטובים, עשיתי טיפול והתוצאות מדהימות אני ממליץ בחום. שירות מצוין ורופאים מצויינים!

רחל זוזוט

⭐⭐⭐⭐⭐

מרפאת שיניים מקצועית צוות אדיב ומסביר פנים

Lilian Aflalo

⭐⭐⭐⭐⭐

מירפאה מספר 1

David Farjun

⭐⭐⭐⭐⭐

תודה רבה לצוות וידנט על טיפול ברמה הכי גבוהה שאפשר לבקש. המרפאה תמיד נקייה ומסודרת

אורטל שמואל

⭐⭐⭐⭐⭐

מרפאה יוצאת מן הכלל, צוות מקסים , אנושי, יחס חם, שירות מקצועי ואיכותי. רופאים שעובדים בצורה מקצועית ומצויינת! הלקוח הכי חשוב עבורם! חשוב לי לציין לשבח ולמצוינות את המזכירה כוכי , עובדת מסורה,מקצועית, אנושית חמה וסבלנית, כן ירבו כמותה בישראל.

לקבלת הצעת מחיר מהמומחים שלנו

השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם!

מה מספר הטלפון שלך?

השינוי מתחיל כאן!
מבצע!
יישור שיניים מ- 990 ₪ בחודש בלבד!
*ב 12 תשלומים שווים
**1490 ₪ ב 12 חודשים - למקרים מורכבים.

מגיע לך ייעוץ להתאמת פתרון בול בשבילך!

*עלות היעוץ הינו 250 ₪ , יכוזז מהמחיר של תוכנית הטיפול לאחר אישור לקוח